Business, Rady a tipy, Zajímavosti  /  1. 4. 2019

Jak získat peníze na vývoj firmy?

Zažádejte o inovační voucher

Ve Středočeském inovačním centru znovu přijímáme žádosti o Inovační vouchery. Zažádat si o ně mohou všechny malé a střední podniky ze Středočeského kraje. Můžete díky němu získat až 300 tisíc na spolupráci s výzkumným nebo vědeckým centrem.

Chystáte se investovat do vývoje své firmy? Zjistěte si víc o možnostech, kterými podporujeme konkurenceschopnost malých a středních firem. Jednou z nich je také Inovační voucher, který má za sebou tři úspěšné ročníky a tento rok opět nabízí možnost získat grant na financování spolupráce s výzkumnými organizacemi a vědeckými centry.

Koho se to týká a kolik můžete získat?

Celkově máme k dispozici finanční prostředky v hodnotě 4 000 000 Kč. Jednotlivé firmy pak u nás mohou žádat o dotaci ve výši 50 000 až 300 000 Kč. Tyto peníze by měly pokrýt až 75 % vašich celkově uznatelných nákladů.

Zažádat o voucher může jakýkoliv malý nebo střední podnik, který je registrovaný ve Středočeském kraji, nebo tu má vedenou svou provozovnu.

Jaké jsou termíny pro žádost?

Je o průběžnou výzvu, ke které se můžete přihlásit od 4. března 2019 až do konce ledna 2020. Na realizaci svého projektu pak máte 8 měsíců od podání žádosti. Pokud máte s Inovačními vouchery zkušenost z předchozích ročníků, měli byste si ale dát pozor na jednu změnu. Tentokrát je potřeba předložit Smlouvu o poskytnutí inovačních služeb už do 30 dnů od udělení grantu.

K čemu mohou voucher využít startupy?

Nově u žádosti o dotaci záleží, jestli máte již fungující podnik a chcete se dál rozvíjet, nebo jste začínající startup, který potřebuje pomoc do začátku.

V prvním případě máte nárok na čerpání dotace pro výměnu znalostí mezi podnikem a výzkumnou organizací. Pokud ale v podnikání teprve začínáte (nebo jste firma s historií do 3 let), nemusí se Inovační voucher vztahovat pouze na financování v rámci výměny znalostí, ale můžete ho využít na náklady spojené s nákupem služeb nebo vybavení do začátku podnikání.

Více informací o inovačních voucherech si přečtěte zde: s-ic.cz/cs/projekty/inovacni-vouchery/