COVID-19  /  29. 4. 2020

Kladenská nemocnice dostala od teplárny respirátory vyšší třídy

Celkem 2 200 respirátorů typu FFP2 v celkové hodnotě dosahující sto tisíc korun věnovala kladenské nemocnici skupina Sev.en Energy, která v Kladně provozuje teplárnu. Respirátory najdou uplatnění na jednotlivých odděleních, ambulancích, ale i v lékárně a zdravotnických potřebách.

„Respirátory jsou darem majitele společnosti Pavla Tykače, do které patří i naše teplárna, vyrábějící pro kladenské domácnosti a firmy teplo. Představuje v pořadí již druhou část ochranných prostředků určených pro Kladno. Prvních 5 000 kusů respirátorů jsme předali před třemi týdny městu, které je rozdělilo mezi potřebné,“ sdělil Milan Prajzler, generální ředitel společnosti Teplárna Kladno.

„Této pomoci si opravdu ceníme a velmi za dar děkujeme. V boji proti pandemii je třeba bojovat společně, semknout se a v této nesnadné situaci spolupracovat. Obrovská vlna solidarity a pomoci, kterou nás společnosti a veřejnost zahrnují, je opravdu neskutečná a my děkujeme všem, kteří nám pomáhají,“ dodal při předání daru Jaromír Bureš, předseda představenstva kladenské nemocnice.

Zdroj: Kladensky.denik.cz