COVID-19  /  24. 3. 2020

Pomáhají, co můžou, šijí roušky. Snad to finančně utáhneme, říká sociální firma

Šije, kdo může. Tak by se dala popsat současná situace ohledně nedostatku roušek v době koronavirové krize. A připojuje se, kdo může. Mezi takové dobrovolníky patří také Dílna u Krejčíků v Mělníku. Ta vznikla jako chráněná dílna, nyní funguje jako sociální firma. S prvním příchodem koronaviru tak začali její členové přemýšlet, že by mohli začít šít roušky a tím si vylepšit napjatý rozpočet. Zoufalá situace je ale přiměla jít opačnou cestou a pomáhat.

„Ve chvíli, kdy u nás koronavir naplno propukl, uzavřely se školy a začala se rozšiřovat karanténa, jsme jednali s naším tradičním, dlouholetým odběratelem – Českou síťovkou o šití roušek pro něj,“ uvedla Lenka Nováková z dílny.

Ilustrační foto. Zdroj Dílna u krejčíků

Ilustrační foto. Zdroj Dílna u Krejčíků

Když se situace zhoršila, bylo jasno. „Nakonec jsme se vzhledem k závažnosti situace a naprosto fatálnímu nedostatku ochranných pomůcek na Mělníku rozhodli zásadně omezit komerční provoz naší sociální firmy Dílna u Krejčíků a začít charitativně šít ochranné roušky,“ řekla.
Podle ní by bylo neetické za současné situace zneužívat enormní poptávku po ochranných prostředcích a prodávat je za přemrštěné ceny. „Proto jsme šli opačnou cestou a roušky raději rozdáváme zdarma. Jen doufám, že nás to časem finančně nepoloží…“ podotkla Lenka Nováková.

Po rozhodnutí, že se bude šít dobročinně, vytipovala Lenka Nováková oblasti, kde bylo podle ní potřeba nejvíce pomoci. A o pomoc si i řekli. „Rozhodila jsem sítě na Facebooku a postupně získávala materiál na šití. Překvapila mě míra solidarity a pomoci. Lidé chodili a přinášeli,“ řekla. Zdroj: melnicky.denik.cz

Celý článek najdete na:

https://melnicky.denik.cz/zpravy_region/pomahaji-co-muzou-siji-rousky-pro-vsechny-snad-to-financne-utahneme-20200323.html