Aktuality  /  4. 5. 2020

SIC pomáhá zahraničním vědcům. Webináře o daních se zúčastnilo více než 20 výzkumníků ze Středočeského kraje a Prahy

Středočeské inovační centrum (SIC) ve spolupráci s Ernst & Young, s.r.o. uspořádali dne 30. 4. webinář pro zahraniční vědce pracující ve Středočeském kraji zaměřený na téma zdaňování příjmů fyzických osob. Webinář volně navázal na 1. mezinárodní meetup zahraničních vědců pracujících ve Středočeském kraji, který proběhl letos v únoru v rámci projektu Welcome Office SIC. Cílem je usnadnit zahraničním vědcům jejich pracovní i osobní život v ČR.

SIC tímto webinářem zareagoval na poptávku, neboť právě na tomto únorovém meetupu vyslovili zahraniční vědci zájem o problematiku daní. Osobní situace zahraničních vědců se mohou s ohledem na mezinárodní zdanění a další aspekty velmi lišit, SIC proto doufá, že jim tato akce pomohla problematiku daní osvětlit a usnadní tak jejich pracovní i osobní život v České republice, což je, kromě jiných, jeden z cílů projektu Welcome Office.

Ilustrační obrázek. Zdroj: Pixabay.com

Webináře se zúčastnilo více než 20 vědců pracujících ve středočeských výzkumných organizacích, jako např. v mezinárodních centrech ELI a HiLASE Fyzikálního ústavu AV ČR, v centru BIOCEV, Astronomickém ústavu nebo centru ČVUT UCEEB. Webinářem provázel expert na problematiku daní příjmů fyzických osob pro cizince, pan Adam Linek z Ernst & Young, s.r.o., který zároveň během webináře odpověděl na desítky konkrétních dotazů položených ze strany výzkumníků.

Máte zájem o další akce Welcome Office? Sledujte naše stránky a FB skupinu.