COVID-19  /  16. 4. 2020

Do pomoci druhým se zapojili také poříčtí sokolové

Do úsilí, na jehož konci by měla být eliminace čínského viru v českém prostředí, se zapojili také sportovci z Poříčí nad Sázavou. „Od začátku pandemie se již podařilo distribuovat mezi obyvatele Poříčí celkem 957 roušek a také 145 respirátorů FFP2,“ potvrdil Petr Lacina, starosta Tělocvičné jednoty Sokol Poříčí nad Sázavou a pochválil spolupráci s dalšími organizacemi obce i soukromými firmami.

 

Díky spolupráci tak poříčtí senioři nejsou odkázáni jen na pomoc svých blízkých nebo složek Integrovaného záchranného systému. „Pro naše starší občany důchodového věku zajišťujeme zdarma odvoz k lékařům, pro léky nebo i na zajištění a dovoz nutné pomoci pro běžný život v nouzovém stavu,“ připomněl sokolský starosta.

Ve spolupráci s partnery poříčtí sokolové do nemocnic Středočeského kraje rozvezli více než dvacet tisíc litrů pitného režimu pro zdravotníky, hasiče a policisty.

Na dobrovolnické práci pro lidi z první linie se stále podílí více než stovka osob. Pomoc od nich však nesměřuje pouze do Benešova, ale také Kladna, Příbrami, Mladé Boleslavi, Kolína, Kutné Hory nebo na ředitelství Policie ČR Středočeského kraje v pražské Zbraslavi. „Práce našich dobrovolníků, kteří se k pomoci zapojili mimo svá běžná pracoviště si nesmírně vážíme,“ dodal Petr Lacina.

Tělocvičná jednota Sokol Poříčí nad Sázavou současně pro obyvatele obce od pátku 10. dubna umožňuje zdarma využívat tenisového a nohejbalového hřiště.
Zdroj: benesovsky.denik.cz